Akce školy

Karneval

8.2.2019

GALERIE Karneval

Okresní kolo ve florbalu ve Frýdku-Místku

5.2.2019
Po vydařeném turnaji v Bystřici nad Olší naši žáci postoupili do okresního kola ve hře, jejíž popularita rychle roste. Našimi soupeři byli žáci z 1. ZŠ z Frýdku-Místku, 7. ZŠ u Frýdku-Místku, ZŠ Raškovice, ZŠ  Komenského z Frýdlantu, ZŠ Masarykova z Třince a ZŠ Fryčovice. Naši hráli velmi vyrovnané zápasy. Dokonce se jim podařilo několikrát bodovat. V okrese Frýdek-Místek jsme na 6. místě a to je velmi hezké umístění.

Programy primární prevence

5.2.2019
Programy primární prevence Paní lektorka Mgr. Zuzana Čmielová si i letos pro nás připravila tzv. balíček speciálních programů na téma „Vztahy", „Komunikace" a „Šikana".   Téma „Vztahy"Tento program byl připraven pro žáky druhého a třetího ročníku. Při společných aktivitách mohli vyjadřovat své názory například na to, zda jeden umí naslouchat tomu druhému nebo zda poslouchají, co je jim řečeno od dospělých. Žáci mohli diskutovat například o tom, co je ve třídě těší, nebo naopak, co by chtěli, aby se ve vztazích mezi nimi ve třídě změnilo a co by sami změnit mohli.

Varietní vystoupení

18.1.2019
Děti se pobavily při veselém vystoupení akrobatů.

GALERIE Vystoupení akrobatů

Bobování

18.1.2019
Díky bohaté sněhové nadílce si žáci užili bobování.

GALERIE Bobování

Mikuláš

6.12.2018
Dnes nás navštívili Mikuláš, anděl a čertík. Děti jim zazpívaly písničky a přednesly básničky, po zásluze byly pak odměněny sladkými dobrotami.

GALERIE Mikuláš

Adventní věnečky

S rodiči jsme tvořili krásné adventní věnečky.

GALERIE Adventní věnce

Okrskové kolo turnaje ve florbalu

18.11.2018
Letos poprvé jsme se rozhodli, že zkusíme štěstí a přihlásíme se na okrskové kolo ve floorbalu.

Sestava čítala devět hochů a dvě dívky, všichni, až na jednu, jsou z pátého ročníku. Do Bystřice jsme jeli vlakem a už na nádraží nám společnost dělali naši budoucí soupeři ze základní školy v Návsí a z Jablunkova. Další družstva byla z Nýdku a hostitelské Bystřice.

Hráli jsme systémem každý s každým a po každém zápasu  se nám zvedalo hráčské sebevědomí. Neprohráli jsme ani jednou, ukořistili jsme dvě výhry a dvě remízy. S takovým vývojem nepočítal nikdo, ani my ne.

Vyhráli jsme se šesti body a chystáme se na okresní kolo, které bude ve Frýdku-Místku 20. 11. 2018.

Držte nám palce.

Projekt ke vzniku ČSR

31.10.2018
Na konci října jsme přijali pozvání ze ZŠ v Písku a zúčastnili jsme se spolu s jejich žáky a s žáky ZŠ  Bukovec programu ke stému výročí vzniku Československa.  Pedagogové připravili pro tyto žáky jedenáct stanovišť, kde plnili vědomostní a sportovní úkoly, také úkoly, které vyžadovaly i špetku zručnosti.

Sněhurka na ledě

5.10.2018
Za devatero zasněženými horami a devatero zamrzlými řekami ….
Náš příběh vypráví O Sněhurce, krásné princezně, která se dostala díky zlé maceše do hlubokého lesa až k chaloupce k trpaslíkům ….

Těmito pohádkovými slovy začalo představení  Sněhurka na ledě dne 4. 10. 2018 v dopoledních hodinách v třinecké Werk aréně.  Naši žáci měli možnost shlédnout vystoupení našich známých krasobruslařů.

Žáci přijeli plní dojmů z pohádky, která je převyprávěním řečí tance, zpěvu a humoru.

Vzdělávací středisko URSUS

4.10.2018
  URSUSPlánovanou odstávku vody v obci jsme využili tak, abychom se něco nového naučili. Navštívili jsme vzdělávací středisko URSUS v Dolní Lomné. Tam se naši žáci dověděli o šelmách, které se vyskytují v našich Beskydech. Děti pod vedením odborné pracovnice přiřazovaly stopy zvířat k jejich "majitelům", osahali si odlitek medvědí i vlčí stopy, naslouchali zvukům zvířat, která můžeme potkat v našich lesích. Ve druhé části děti využili interaktivní materiály a viděly svět očima dalších zvířat.

Drakiáda

1.10.2018
Dne 1. 10. se uskutečnila tradiční drakiáda. Sešli jsme se na hřišti pod výletištěm. Všichni draci úspěšně vzlétli a děti měly velkou radost.

GALERIE Drakiáda 2018

ZŠ: 558 358 122, 730178243