Akce školy

Emoce do inteligence

31.12.2020
Také letos si pro nás paní lektorka připravila preventivní program určený pro žáky prvního ročníku. Tento program byl rozdělen do tří bloků.
První byl organizován v září, na kterém si žáci povídali např. o tom, jak prožívají radost, co jim v životě udělá radost, co je rozveselí, co jim naopak způsobuje smutek nebo strach. Pomocí pantomimy předváděli veselé, smutné či vystrašené obličeje.
V druhé části programu byly na řadě další emoce jako například zlost či naštvanost nebo naděje. Žáci si povídali také o významu kamarádství, kdo je a není kamarád, jak by se správný kamarád měl chovat, zda je důležitá omluva. Mluvili také o naději, o situacích, kdy věříme, že něco dobře dopadne.
Žáci vybírali barevné stužky, které symbolizovaly různé emoce. Každé emoci byla přiřazena určitá barva.

Třetí a poslední část byla zaměřena na smutek a strach. Emoce opět žáci předváděli pantomimou. Tak jak v předchozích částech vyjadřovali emoce pomocí různých grimas, poté zapojili do hry i celé tělo. Kreslili například obrázky, co jim pomůže proti smutku. Povídali si o tom, co je to strach a co strach může všechno říkat, kdy mohou požádat o pomoc a koho požádat, co se dá všechno dělat, a co pomůže, když se někdo naštve nebo když se naštvou oni sami.

Žáci se vždy na další program těšili, protože měli více času si povídat o tom, co je v životě těší nebo naopak co je trápí nebo z čeho mají strach. Dověděli se, jak s emocemi pracovat a na co si v životě dávat pozor.

Džungle

14.12.2020
Dětem se podařilo vyrobit krásné DŽUNGLE do soutěže jablunkovský džbánek.

GALERIE Džungle

Záložka do knih spojuje školy

16.11.2020
Naší partnerskou školou byla v tomto roce Základní škola s mateřskou školou Čimhová z malé oravské vesničky ze Slovenské republiky.  Od našich nových kamarádů jsme dostali velmi pěkné záložky do knih. Našim žákům se záložky také povedly.

GALERIE Záložky

Drakiáda

Počasí i krásné nebe - jako na objednávku

GALERIE Drakiáda škola

Ovoce a zelenina

16.9.2020

GALERIE Ovoce a zelenina

T-mobile běh

16.9.2020

Různí běžci, různá místa, jedna myšlenka. To je heslo, s kterým je propojen T-Mobile Olympijský běh už několik let. Je jedno, jestli jsi závodník, nebo běháš jen občas, jestli jsi malý, nebo velký, jestli běháš radši ve městě, v přírodě, na louce nebo na dráze. Na T-Mobile Olympijském běhu jde především o to se hýbat a hlavně pro radost.

GALERIE T-mobile běh

Exkurze do kravína

4.9.2020
V pátek 4. 9. jsme byli na exkurzi v kravíně v Písku. Dětem se zde velmi líbilo a malými telátky byly doslova nadšené. Zážitkem pro ně bylo krmení telátek. Tento úkol pečlivě a zodpovědně splnily. Děti viděly, jak se dojí krávy, prohlédly si krásný traktor, ve kterém si i chvilku pobyly, ochutnaly výborné mléko. Celou dobu nás trpělivě provázel majitel farmy, který si pro děti připravil zajímavou přednášku.

GALERIE Návštěva kravína

Požární ochrana

3.9.2020
Ve čtvrtek 3. 9. nás hasiči z Jablunkova instruovali, jak se zachovat v případě požáru. Předvedli nám, jak správně uhasit oheň pomocí hasicích přístrojů. Zaměstnanci školy si hašení i prakticky vyzkoušeli.

GALERIE Požární ochrana

Trojkolky