Akce školy

Bramborový den

15.11.2021
Brambory jsou nedílnou součástí našeho jídelníčku. V  pátek 12. 11. jsme ve škole uspořádali bramborový den plný zábavných aktivit s ochutnávkou pečených brambor.

GALERIE Bramborový den

Návštěva u řezbáře

26.10.2021
Jsou nabídky, které se neodmítají. A tak jednoho dne slovo dalo slovo, a naše škola se vydala směrem k jižnímu konci Písečné k jednomu zdánlivě obyčejnému domu, kde žije a pracuje známý umělec, pan Malyjurek. Ten dětem velmi ochotně ukázal svou kovárnu, řezbářskou a kamenickou dílnu, nářadí a pracovní pomůcky. Také dětem zpřístupnil expozici svých děl rozmístěných v zahradě. Velmi poutavě vyprávěl o svých cestách na různé umělecké soutěže, o získávání materiálu pro svou práci, trpělivě odpovídal na otázky našich dětí. Ty se v zahradě pana Malyjurka cítily velmi svobodně a uvolněně. Koneckonců, fotografie hovoří samy za sebe.
GALERIE Dřevo

Drakiáda

26.10.2021
Počasí nám přálo, draci létali vysoko a jeden drak - uličník uletěl někam mooooc daleko....až se ztratil.

GALERIE Drakiáda

Jak jsme přišli na svět

25.10.2021
Preventivní program - Jak jsme přišli na svět?
Žáci 4. a 5. ročníku absolvovali zajímavou besedu. Beseda odpovídala dětem přístupnou a hravou formou na otázku „Kde jsem se tu vzal?". Děti besedou provázeli kamarádi - panenky miminka. Dětem je předkládán život jako největší dar. Učí se mít úctu před dokonalostí lidského těla a žasnout nad vznikem nového člověka. Film vtipnou formou shrnul vše, co bylo řečeno. Beseda byla dětmi s nadšením přijata.

GALERIE Jak jsme přišli na svět

Dobrodružství na internetu

25.10.2021
V měsíci říjnu k nám zavítaly lektorky ze Slezské diakonie s preventivními programy, které byly zaměřeny na nástrahy v online světě. Na základě pohádkového příběhu si lektorky s mladšími žáky povídaly o nebezpečích, se kterými se mohou setkat, když budou například zveřejňovat své osobní údaje, videa, fotografie na sociální sítě. Také se staršími žáky si  lektorky povídaly o rizicích a nebezpečí ve světě online her, od kolika let mohou děti používat webové stránky jako např. Facebook, Twitter, Tik Tok a další. Jak se chovat, aby byly na internetu v bezpečí.

GALERIE Prevence

Záložky do knih

18.10.2021
I letos jsme se zapojili do již 12. ročníku česko - slovenského projektu Záložka do knihy spojuje školy.
Letošní téma je:
Okouzlující svět knižních příběhů, pohádek a básní - Očarujúci svet knižných príbehov, rozprávok a básní.
Pro naše záložky jsme si vybrali básničky o dracích. Záložky si vyměňujeme se Základnou školou v Trnavě.

Dobrý deň, záložky sme dostali. Sú veľmi krásne, deťom sa veľmi páčili. Je vidieť za tým veľa práce. Ešte raz ďakujem. S pozdravom Mareková

GALERIE Záložky

Ovoce a zelenina ve škole

23.9.2021
Podzim je také čas sklizně ovoce a zeleniny. Na školní výstavce si děti mohly prohlédnout, jaké bohatství se letos urodilo v zahrádkách a na polích.
GALERIE Ovoce a zelenina

Výuková lekce v knihovně Jablunkov

23.9.2021
 Navštívili jsme knihovnu v Jablunkově. Žáci 2. a 3. ročníku absolvovali výukovou lekci na téma Pověst, žáci 4. a 5. ročníku na téma Pravěk.
GALERIE Knihovna

T-mobile běh

9.9.2021
 Tradiční Olympijský běh T-Mobile se v letošním roce konal až v září a to kvůli opatřením proti šíření koronavirové nákazy. Červen nebo září, na tom nesejde. Nadšení našich žáků pro sportování v jakékoli podobě je stále stejné. Děti absolvovaly trasu dlouhou 1 km, mladší žáci běželi 500 m vzdálenost. Hlavní myšlenkou tohoto běhu je, abychom si stále připomínali olympijské ideály a dětem je vštěpovali. A není to pouze "není nutno zvítězit, ....", patří tady také zásady fair play, poctivost, dobrá vůle a snaha překonávat překážky. Pro mnohé žáky to byl velký úkol a ten zvládli na výbornou. Všichni dali ze sebe to nejlepší. Za to jim všem patří velká pochvala.
GALERIE T - mobile

Beseda s hasiči

9.9.2021
V pátek 3. 9. jsme si vyzkoušeli cvičný evakuační poplach a také jsme měli zajímavou besedu s požárníky.

GALERIE Hasič