Akce školy

Jablunkovský džbánek

4.11.2019
Již tradičně jsme se zapojili do výtvarné soutěže Jablunkovský džbánek, kterou pořádá Muzeum Těšínska Výstavní síň Jablunkov. Děti vyrobily pěkné výrobky na téma Sportujeme. Všem tvůrcům děkujeme.

GALERIE Jablunkovský džbánek

Záložka do knihy spojuje školy

17.10.2019

Cílem projektu je navázání kontaktů mezi českými a slovenskými základními školami a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih. Naši žáci vytvořili pěkné záložky do knih, které jsme si vyměnili s partnerskou slovenskou školou Vlčkovce.

  
GALERIE Záložky do knih

Návštěva knihovny

11.10.2019-1.2.2021
V říjnu jsme navštívili knihovnu v Jablunkově. Paní knihovnice si pro žáky připravila zajímavé vzdělávací programy. Mladší žáci se diskutovali o tom, kdo je autor, ilustrátor, jak najdu a vrátím knihu. Starší žáci probrali knihu jako zdroj informací, podrobněji se věnovali dobrodružné literatuře. 
Na zpáteční cestě jsme navštívili výstavu ovoce a zeleniny nebo soutok Olše a Lomňanky.
GALERIE Knihovna


Závody v přespolním běhu

8.10.2019
Okresní kolo v přespolním běhu v Jablunkově zahajuje školní sportovní soutěže a bez našich sportovců by se už neobešlo. Naši školu reprezentovalo 19 dětí a všechny s bojovností sobě vlastní nechaly na trati v Městském lese spoustu sil. Někteří naši reprezentanti dosáhli i na cenné kovy. Všem dětem patří velké díky.

 
GALERIE Přespolní běh


Drakiáda

1.10.2019
 
GALERIE DrakiádaPozvánka

20.9.2019
  Obec Písečná, ZŠ a MŠ Písečná

Vás zvou na Slavnostní otevření a Den otevřených dveří ZŠ a MŠ Písečná,
které se bude konat ve čtvrtek 3. října 2019 od 15.00 do 17.00 hodin.
Přijďte si prohlédnout nové prostory školy a školky.
 

Projekt „PŘÍSTAVBA A REKONSTRUKCE BUDOVY ZŠ A MŠ PÍSEČNÁ" byl financován z dotace
Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a z rozpočtu obce Písečná.


Bc. David Ćmiel, starosta obce                  Mgr. Eva Byrtusová, ředitelka ZŠ a MŠ


 

Exkurze do Světa techniky v Ostravě

11.9.2019

V úterý 10. 9. 2019 jsme byli na exkurzi ve Světě techniky v Ostravě. Ve Velkém světě techniky si děti prohlédly i prakticky vyzkoušely expozice Světa civilizace, Světa vědy a objevů a Světa přírody. Na konci programu jsme viděli zajímavý 3D film o životě v oceánech. 

GALERIE Svět techniky

 

Chovatelské dny

11.9.2019
 
GALERIE Chovatelské dny
V pátek 6. 9. jsme navštívili výstavu králíků, drůbeže, bažantů, exotických ptáků a holubů v areálu SOŠ a SOU podnikání a služeb v Jablunkově včetně ukázek učebních oborů této školy. Cestou zpět se děti procvičily v areálu Lesů ČR.
  

T-mobile běh

19.6.2019

T-mobile – Olympijský běh

Naše škola má několik tradičních akcí. Jednou z nich je T-mobile Olympijský běh.

Dne 12. června 2019 jsme se sešli na výletišti. Hasiči z Jablunkova dětem zopakovali zásady, jak se chovat při požáru, nehodě nebo úrazu. Poté jsme tyto pány požádali, aby dětem odstartovali T-mobile Olympijský běh. Vzhledem k horkému počasí jsme trať mírně zkrátili. Děti zaběhly přibližně 500 m. Všechny splnily základní olympijskou myšlenku a to, že není důležité zvítězit, ale zúčastnit se. Také mnohé z nich překonaly únavu, kvůli které se jim vůbec běžet nechtělo. Nakonec měly radost ze svého výkonu.

Odměnou všem pak byla vodní mlha, kterou dětem poskytli výše zmiňovaní hasiči. Únavu rychle nahradilo neskrývané nadšení a radost.

Grilovaná klobása s kečupem a hořčicí uhasila hlad, vlažný čaj žízeň našich sportovců. Nakonec si všichni vzali křídy a splnili poslední úkol. Tématem kresby na chodníku byla olympiáda. Děti mohly ztvárnit, jak si představují hlavní olympijskou myšlenku, malovaly sporty nebo olympijské symboly.

Každý z účastníků běhu získal na památku diplom a medaili, nejrychlejší z nich také drobné ceny, které nám poskytli sponzoři akce.

Příští rok se určitě znovu přihlásíme.

 
GALERIE T-mobile olympijský běh

Návštěva ZŠ Písek

19.6.2019

Návštěva ZŠ v Písku

V pondělí 10. 6. jsme přijali pozvání na prohlídku ZŠ v Písku. Paní učitelky provedly naše čtvrťáky a páťáky budovou prvního i druhého stupně. Mohli jsme nahlédnout do některých učeben a pozdravit se s  našimi bývalými spolužáky. V tělocvičně si naši žáci zahráli volejbal s žáky pátých tříd z Bukovce a z Písku. Na závěr této návštěvy jsme dostali také malé občerstvení a rozloučili se.
 

GALERIE PísekBio učebna Třinec

19.6.2019

Návštěva interaktivní učebny biologie

Ve čtvrtek 13. 6. se žáci 4. a 5. ročníku vydali do nové učebny biologie v DDM v Třinci.

Paní lektorka si pro nás připravila program s názvem „Základy první pomoci". Žáci zhlédli naučná videa, povídali si o tom, jak přivolat první pomoc, jak rozpoznat u člověka, že je v bezvědomí, jak se zachovat například v případě dopravní nehody nebo co dělat, když vidí tonoucího se člověka. Umělé dýchání a masáž srdce žáci ve dvojicích prováděli na figuríně. Žáky také velmi zaujal přístroj AED (Automatizovaný Externí Defibrilátor) a jeho správné použití. Odnesli si spoustu důležitých informací o včasné prevenci a o možnostech předcházení úrazům.

  

GALERIE Bio TřinecZákladní a mateřská škola Písečná

Písečná 42
739 91 Písečná
e-mail: zspisecna@seznam.cz

Datová schránka: 7nfmgh6
Kontaktní telefon:
ZŠ: 558 358 122, 730178243
MŠ: 558 358 019, 731773885
ŠJ: 730 154 058
ŠD: 730 154 059
 

Rychlá navigace