Akce školy

Mikuláš

7.12.2022
V pondělí 5. prosince k nám zavítal Mikuláš s čertem. Žáci si pro ně připravili písničky, básničky, pranostiky a starší žáci zahráli na flétnu. Za odměnu žáci dostali sladké balíčky a čertovo pomazání.

GALERIE Mikuláš

ŽIAR

7.12.2022
Základní organizace Odborového svazu KOVO Třinecké železárny nabídla našim dětem desetidenní ozdravný pobyt v Žiaru v Západních Tatrách. Pobytu se zúčastnili žáci 3., 4. a 5. ročníku.  Nezvykle teplé počasí nám umožnilo podnikat pohybové aktivity i turistické výšlapy bez obav. Navštívili jsme Žiarskou chatu, nedaleký vodopád, chatu pod Barancem, Medvědí štolu. Došli jsme také do nedalekého Žiaru a podnikali jsme vycházky po Tatranské magistrále. Organizátoři pro nás měli připravené besedy s členy Horské služby, s odborníkem na sledování svišťů, kamzíků, tatranských šelem a dravců. V nedaleké Medvědí štole děti viděly jediný přístupný důl, kde se dříve těžilo železo a drahé kovy. Kromě výše uvedených aktivit se naši žáci také vzdělávali formou projektů, plnili vlastivědné, přírodovědné, matematické i výtvarné a slohové úkoly.  Ubytováni jsme byli v moderně zařízeném srubu v pokojích po dvou, třech nebo čtyřech lůžkách s vlastním sociálním zařízením. Využívali jsme také nově rekonstruovanou velkou společenskou místnost, kde jsme provozovali aktivity v deštivém počasí. V nedaleké jídelně jsme se stravovali třikrát denně. Snídaně byla formou bufetu, obědy i večeře byly velmi vydatné a chutné. Děti prožily krásné období se svými kamarády, lépe se navzájem poznaly a zvládly to bez mobilů, televize a bez rodičovské pomoci.

GALERIE ŽIAR

Prevence 3. - 5. r.

Člověk v krizové situaci

V listopadu ve 3. až 5. ročníku proběhl krátký prožitkový program na téma Člověk v krizové situaci. Žáci na úvod hráli hru Dotkni se toho, kdo mi ve třídě pomohl nebo naopak, komu jsem pomohl/a já, na koho se můžu ve třídě spolehnout a další. Odpovídali například na otázky, co pěkného ten den zažili, čemu  se  zasmáli, co pěkného ještě prožijí. Poté  psali do pomyslného obrazu to, čeho se v životě bojí, z čeho mají obavy nebo strach. Poté do rámu obrazu vybírali ty „strachy", kterých se obávají nejvíc. Slova z rámu každého obrazu vypsali na tabuli a  připisovali čárky ke slovům, která se u nich v rámu objevila.Nakonec žáci o nejčastějších slovech diskutovali, vyjadřovali své názory a vyslechli si názory druhých. Přemýšleli také o tom, čeho se mohou bát nejvíc malé děti, dospělí nebo jejich rodiče, co se děje, když se podaří krizi zvládnout. Na závěr celého programu napsali recept na to, jak zahnat strach či trému.

GALERIE Krizová situace

Prevence

6.12.2022

Kamarádství a vztahy ve třídě

Na úvod celého programu si žáci 1. a 2. ročníku zahráli hru, kdy si místo na židli vymění například ten, kdo si myslí, že je dobrý kamarád, umí se podělit o věci s ostatními, kdo by pomohl druhému, když by potřeboval pomoc.  Při dalších hrách na loď a létající koberec se zamýšleli nad tím, co během hry dělali, jak se chovali k druhým, jaké měli pocity, když vyhrávali nebo naopak prohráli. Přemýšleli a diskutovali o tom, proč si lidé ubližují, když jim nejde          o život, jaký by měl být správný kamarád nebo jak se budu k ostatním chovat, aby se ve třídě cítili všichni dobře.

GALERIE Prevence

Vánoční jarmark

29.11.2022
Sdružení rodičů uspořádalo v kulturním domě vánoční jarmark. Podíleli jsme se na něm našimi krásnými výrobky, které jsme vyrobili ve vánoční dílně, v hodinách pracovní i výtvarné výchovy.

GALERIE Jarmark

Přírodovědná dílna - VODA

29.11.2022

První ze čtyř naplánovaných dílen proběhla 14. 11. v ZŠ Bukovec. Společně se zde setkali žáci pátých ročníků z obou škol. Připomněli si, co už o vodě vědí. Pak ve skupinách plnili zábavné úkoly a pokusy. Ochutnávali minerální vody, ověřovali si fyzikální zákonitosti vody. Děti spolu živě diskutovaly a spolupracovaly.

GALERIE Voda

Záložka do knih

29.11.2022
Spolupráce se slovenskými školami pokračuje i letos. Pěkné knižní záložky jsme si tentokrát vyměnili se školou z Fričoviec. Letošní téma zní: Můj literární příběh čeká na tvé přečtení.

Pekný deň Vám prajem. Záložky prišli a sú prekrásne. Som rada, že sa aj naše záložky páčia a tiež ďakujem za spoluprácu a možnosť spoznať ďalší kút vašej krajiny.

S pozdravom
            Ivana Mikulová

GALERIE Záložky

Přespolní běh v Jablunkově

18.10.2022
Gratulujeme sportovcům k velmi pěkným výkonům.

GALERIE Přespolní běh

Drakiáda 2022

18.10.2022

GALERIE DRAKIÁDA ZŠ

Bylinkový den

30.9.2022
V rámci bylinkového dne se žáci učili o bylinách, ochutnávali bylinkové čaje.

GALERIE Byliny

Návštěva URSUS centra

30.9.2022
V závěru loňského roku děti kreslily obrázky do soutěže Krása motýlích křídel. 6. září jsme jeli na besedu do URSUS centra v Dolní Lomné, kde si oceněné děti vyzvedly své odměny.

GALERIE Ursus

Odznak OVOV Havířov

29.8.2022
Blahopřejeme Kristýnce Byrtusové k pěkným výkonům ve sportovní soutěži OVOV v Havířově.

GALERIE OVOV