Den dětí

7.6.2023
1. června děti slavily svůj svátek. Na výletišti besedovaly s hasiči a členem horské služby. Dětem se velmi líbila prohlídka nového požárního auta doslova ze všech stran. Počasí nám přálo a děti se osvěžily vodou z hasičské hadice. V závěru akce jsme si všichni pochutnali na pečených párcích. 
 
GALERIE Den dětí

Ochutnávkové koše

2.6.2023
 V rámci projektu Ovoce a mléko do škol děti dostaly ochutnávkové koše plné ovoce, zeleniny a mléčných výrobků. Vše postupně ochutnaly a připravily si chutné pomazánky.
GALERIE Ochutnávka

Návštěva firmy NETIS

2.6.2023
 26. 5. jsme navštívili moderní zemědělskou firmu NETIS  v Návsí, která se specializuje na produkci mléka a výrobu mléčných produktů. Pan Ing. Tomasz Göbel nás ochotně provedl farmou a zajímavě dětem přiblížil chov hovězího dobytka a výrobu mléka. Dětem se velmi líbila roztomilá telátka.  
GALERIE Netis

Přírodovědná dílna - oheň

16.5.2023
Poslední přírodovědnou dílnu v ZŠ Bukovec absolvovali žáci 5. ročníku v pondělí 15. 5. Tématem dílny byl živel oheň. V úvodu žáci sdíleli své poznatky o ohni, jeho využití, rozdělávaní. Pak ve skupinách tvořili myšlenkovou mapu na téma Oheň - dobrý sluha, ale zlý pán. Žáky zaujala výuka v podání profesionálního hasiče z hasičské lezecké stanice v Porubě, kterou zpestřil názornými pomůckami a videem ze skutečných zásahů hasičů.  
 
GALERIE Přírodovědná dílna 4

Den Země

23.4.2023
Den Země jsme již tradičně oslavili úklidem okolí školy.
 
GALERIE Den Země

Zápis do 1. ročníku

4.4.2023
V úterý 4. dubna proběhl zápis do 1. ročníku. Budoucí prvňáčci pracovali s velkým úsilím. Těšíme se milé předškoláčky v září.  
GALERIE Zápis do 1. ročníku

Zábavné dopoledne v ZŠ Jablunkov

4.4.2023
V pátek 31. března navštívili žáci 4. a 5. ročníku Základní školu v Jablunkově. Během pátečního dopoledne si vyzkoušeli práci na hrnčířském kruhu, vyrobili si plstěním pěkného ptáčka, upekli chutné tyčinky, zahráli si různé deskové hry. S obsahem nových předmětů, které je na 2. stupni čekají, se seznámili formou fyzikálních a chemických pokusů. Děti se tak zabraly do různorodých aktivit, že se jim ani nechtělo odcházet.  
GALERIE Jabl

Přírodovědná dílna Země

29.3.2023
První jarní den jsme potřetí navštívili ZŠ Bukovec, kde žáci 5. ročníku absolvovali přírodovědnou dílnu na téma Země a včela medonosná. V úvodu žáci sledovali video o planetách Sluneční soustavy. Zkoumali pohyby Země. V části věnované včele medonosné si děti mimo jiné prohlédly dýmák a včelařské rámky se souší a mezistěnkou. Výuka byla zpestřena ochutnávkou medu přímo od včelaře.  Žáci si také vyzkoušeli sbírání medu při pohybové aktivitě v tělocvičně.
GALERIE Země

Návštěva Muzea

29.3.2023

21. března jsme přijali pozvání z Muzea trojmezí v Jablunkově na akci s názvem Velikonoční tvoření. Děti si vyrobily velikonočního zajíčka a velikonoční přání. Tým pracovníků muzea se nám po celou dobu ochotně věnoval a mohli jsme si také prohlédnout expozici beskydské fauny a flóry s odborným výkladem, který jsme se zájmem poslouchali a nechyběly ani zvídavé dotazy. Děti si odnesly domů nejenom své výrobky a perníkového zajíce jako pozornost muzea, ale také spoustu dojmů a pozvání na další zajímavé akce pořádané Muzeem Těšínska.

 
GALERIE Muzeum Sylva

MDŽ 2023

17.3.2023
10. března žáci svým krásným vystoupení popřáli všem maminkám, babičkám k jejich svátku. 
 
GALERIE MDŽ

Návštěva ZŠ Písek a turnaj ve vybíjené

8.3.2023
Dne 28. 2. 2023 nás ZŠ Písek pozval k přátelskému utkání ve vybíjené.
Mohli jsme tak porovnat síly s žáky 5. ročníku z Písku i Bukovce. Síly byly vyrovnané a naši zvládli uhrát krásné druhé místo.
Poté jsme si mohli projít školu, kde nám ochotné paní učitelky ukázaly moderně vybavené učebny a další zajímavé pomůcky do výuky.
Čekalo nás také občerstvení. Naši kamarádi z Písku nám upekli výborné bábovky a koláče.
Moc děkujeme za milé přivítání a skvěle připravený turnaj.   
GALERIE Písek
 
  

Karneval

13.2.2023
2. února se žáci převlékli do karnevalových masek a užili si veselé maškarní dopoledne se spoustou her a soutěží.
 
GALERIE KarnevalZákladní a mateřská škola Písečná

Písečná 42
739 91 Písečná
e-mail: zspisecna@seznam.cz

Datová schránka: 7nfmgh6
Kontaktní telefon:
ZŠ: 730178243
MŠ: 731773885
ŠJ: 730 154 058
ŠD: 730 154 059