Základní škola

Kalendář

   září 2019
poútstčtsone
      
1
2
3
4
5
7
8
9
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30
      

Akce školy

Exkurze do Světa techniky v Ostravě

11.9.2019

V pondělí 10. 9. 2019 jsme byli na exkurzi ve Světě techniky v Ostravě. Ve Velkém světě techniky si děti prohlédly i prakticky vyzkoušely expozice Světa civilizace, Světa vědy a objevů a Světa přírody. Na konci programu jsme viděli zajímavý 3D film o životě v oceánech. 

GALERIE Svět techniky

 

Chovatelské dny

11.9.2019
 
GALERIE Chovatelské dny
V pátek 6. 9. jsme navštívili výstavu králíků, drůbeže, bažantů, exotických ptáků a holubů v areálu SOŠ a SOU podnikání a služeb v Jablunkově včetně ukázek učebních oborů této školy. Cestou zpět se děti procvičily v areálu Lesů ČR.
  

T-mobile běh

19.6.2019

T-mobile – Olympijský běh

Naše škola má několik tradičních akcí. Jednou z nich je T-mobile Olympijský běh.

Dne 12. června 2019 jsme se sešli na výletišti. Hasiči z Jablunkova dětem zopakovali zásady, jak se chovat při požáru, nehodě nebo úrazu. Poté jsme tyto pány požádali, aby dětem odstartovali T-mobile Olympijský běh. Vzhledem k horkému počasí jsme trať mírně zkrátili. Děti zaběhly přibližně 500 m. Všechny splnily základní olympijskou myšlenku a to, že není důležité zvítězit, ale zúčastnit se. Také mnohé z nich překonaly únavu, kvůli které se jim vůbec běžet nechtělo. Nakonec měly radost ze svého výkonu.

Odměnou všem pak byla vodní mlha, kterou dětem poskytli výše zmiňovaní hasiči. Únavu rychle nahradilo neskrývané nadšení a radost.

Grilovaná klobása s kečupem a hořčicí uhasila hlad, vlažný čaj žízeň našich sportovců. Nakonec si všichni vzali křídy a splnili poslední úkol. Tématem kresby na chodníku byla olympiáda. Děti mohly ztvárnit, jak si představují hlavní olympijskou myšlenku, malovaly sporty nebo olympijské symboly.

Každý z účastníků běhu získal na památku diplom a medaili, nejrychlejší z nich také drobné ceny, které nám poskytli sponzoři akce.

Příští rok se určitě znovu přihlásíme.

 
GALERIE T-mobile olympijský běh

Návštěva ZŠ Písek

19.6.2019

Návštěva ZŠ v Písku

V pondělí 10. 6. jsme přijali pozvání na prohlídku ZŠ v Písku. Paní učitelky provedly naše čtvrťáky a páťáky budovou prvního i druhého stupně. Mohli jsme nahlédnout do některých učeben a pozdravit se s  našimi bývalými spolužáky. V tělocvičně si naši žáci zahráli volejbal s žáky pátých tříd z Bukovce a z Písku. Na závěr této návštěvy jsme dostali také malé občerstvení a rozloučili se.
 

GALERIE PísekBio učebna Třinec

19.6.2019

Návštěva interaktivní učebny biologie

Ve čtvrtek 13. 6. se žáci 4. a 5. ročníku vydali do nové učebny biologie v DDM v Třinci.

Paní lektorka si pro nás připravila program s názvem „Základy první pomoci". Žáci zhlédli naučná videa, povídali si o tom, jak přivolat první pomoc, jak rozpoznat u člověka, že je v bezvědomí, jak se zachovat například v případě dopravní nehody nebo co dělat, když vidí tonoucího se člověka. Umělé dýchání a masáž srdce žáci ve dvojicích prováděli na figuríně. Žáky také velmi zaujal přístroj AED (Automatizovaný Externí Defibrilátor) a jeho správné použití. Odnesli si spoustu důležitých informací o včasné prevenci a o možnostech předcházení úrazům.

  

GALERIE Bio Třinec

Výlet Štramberk

17.6.2019

Žáci 1. - 4. ročníku byli na výletě ve Štramberku. Městem je provázely sympatické průvodkyně a děti plnily zajímavé úkoly. V aqua-terra expozici si prohlédly tropické ryby, exotické hady, ještěry, pavouky, želvu kajmanku, roztomilé opičky. Na náměstí v podzemí čekala děti jeskyně plná solných krystalů. Děti v ní ulehly na lehátka, v klidu a temnu si poslechly pohádku. V malé pekárně se dověděly spoustu zajímavostí o místní pochoutce - štramberských uších. Viděly, jak jejich výroba probíhá, upekly si a snědly voňavé ucho. Nad městem jsme viděli hrad Štramberk a Štramberskou Trúbu.  Starší žáci navštívili Muzeum Zdeňka Buriana, prohlédli si obrázky pravěkých lidí a mamutů. Zpestřením byl pro děti skákací hrad. Nakonec děti šly k jeskyni Šipka, ve které je čekal pračlověk Bertík. Společně s ním si vyprávěli o tajemstvích této jeskyně. Výlet se dětem velice líbil.

 

GALERIE Štramberk


 

Hasík

17.6.2019
 Hasík

Členové hasičského záchranného sboru z Jablunkova si pro nás 12. 6. připravili preventivně výchovný program „Hasík CZ -  Výchova dětí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva". Tato akce na naší škole neproběhla poprvé, a tak si žáci nejdříve zopakovali důležitá telefonní čísla nebo jak se zachovat, hoří-li ve škole či u nás doma. Prohlédli si zásahový oblek, vybavení a výstroj hasiče. Žáky nejvíce zaujalo vybavení obou hasičských aut.

GALERIE Hasík

Brenna

13.6.2019

Oslava Dne dětí v Brenné

Žáci naší školy byli pozváni na oslavu Dne dětí do školy partnerské obce v Brenné. Dověděli jsme se, že se chystají různé turnaje a aktivity, které mají děti nejraději. Vzali jsme si proto dresy, obuli a oblékli jsme se sportovně a naladili se na veselou notu.

V Brenné jsme se zúčastnili slavnostního zahájení. Děti z pěveckého kroužku nám zazpívaly krásné písničky. Poté se jeden z rodičů ujal rozcvičky. Jeho nadšení bylo nakažlivé a rozcvičku si vyzkoušeli všichni.

Poté se děti rozdělily do různých družstev. Chlapci zahájili fotbalovým zápasem, který nakonec vyhráli. Následovala vybíjená a tady nám o bod vítězství uniklo. V přetahování lanem to nakonec dopadlo 2:2. Pro menší děti byla připravena bitva pěnovými meči a tady šlo hodně o to, vyřádit se na maximum.

Pro přemýšlivé děti byly připravené stolní hry a šachový turnaj. I tady děti zaznamenaly úspěch.

Naši severní sousedé jsou pověstní svou pohostinností a tomu je nutno dát zapravdu. Obrovské koláče plněné tvarohem, mákem nebo jablky byly velmi chutné a bylo toho tolik, že nebylo v našich silách všechno spotřebovat.

Děti s svůj den užily a vychutnaly a budou ještě dlouho vzpomínat.

GALERIE Brenna
 
GALERIE Brenna

Výlet Olomouc

13.6.2019
 Výlet do Olomouce

V pátek 7. června se vydali žáci pátého ročníku na výlet do Olomouce. Vyzkoušeli si jízdu vlakem, tramvají a autobusem. Nejprve vedla naše cesta do zoologické zahrady na Svatém Kopečku. Společně jsme prošli velkou část zahrady, někteří si také vyšlápli schody na rozhlednu a nechyběl ani společný oběd v zahradě. Ze ZOO pokračovala naše cesta do centra Olomouce, kde na Horním náměstí mohli žáci obdivovat radnici s orlojem, kašnu a památku UNESCO - sloup Nejsvětější Trojice. Nechyběl ani čas na občerstvení a malé nákupy. Počasí nám vyšlo opravdu na jedničku a žáci si přivezli mnoho krásných zážitků. 

GALERIE Výlet Olomouc
GALERIE Výlet Olomouc

Radovánky

13.6.2019
25. 5. 2019 se konaly tradiční Radovánky.
Více foto: https://www.zonerama.com/Album/5390192
 
GALERIE Radovánky

Dopravní výchova

3.6.2019

Během letošního školního roku žáci čtvrtého a pátého ročníku absolvovali dva výukové bloky dopravní výchovy pod vedením paní Vašíčkové z autoškoly v Jablunkově. Žáci se učili poznávat dopravní značky, řešili dopravní křižovatky a celý blok byl ukončen závěrečným testem. Ještě jedno setkání nás čekalo na dopravním hřišti u ZŠ v Jablunkově, kde si žáci prakticky vyzkoušeli, jak se jako cyklista chovat v různých situacích na silnici.

 

GALERIE Dopravní výchova

 

První pomoc v BIO učebně DDM Třinec

3.6.2019

V pátek 31. 5. 2019 jsme byli na výuce první pomoci v biologické učebně DDM Třinec. Žáci si zopakovali, co je první pomoc, kdo ji může poskytnout, jaká jsou její úskalí. Byly vysvětleny pojmy RZP, letecká záchranná služba, integrovaný záchranný systém aj. Lektorka předvedla dětem, jak má vypadat rozhovor vedený s dispečerem ZZS s upozorněním na důležité informace a časté chyby. Děti si vyzkoušely resuscitaci na figuríně. Zjistily, že to není jednoduché. Díky pěknému počasí si také zasportovaly na blízkém dětském hřišti.

 
GALERIE První pomoc

 
GALERIE První pomoc
Základní a mateřská škola Písečná

Písečná 42
739 91 Písečná
e-mail: zspisecna@seznam.cz

Datová schránka: 7nfmgh6
Kontaktní telefon:
ZŠ: 558 358 122, 730178243
MŠ: 558 358 019, 731773885
ŠJ: 730 154 058
ŠD: 730 154 059