Akce školy

Přednáška - zdravá strava

16.5.2019

Nestlé pro zdraví dětí

Program byl určen pro žáky 1. – 5. ročníku a jeho cílem bylo motivovat žáky k vyváženému životnímu stylu a správným stravovacím návykům. Žáci si povídali například o tom, co je pestrá strava, proč je nutné dodržovat správný pitný režim a proč by měl být pohyb běžnou součástí jejich každodenních aktivit.

GALERIE Zdravá strava

25.4.2019
Den Země jsme oslavili úklidem okolí školy. Děti pracovaly s chutí a přispěly ke zkrášlení naší obce.
GALERIE Den Země

Recitační soutěž

1.4.2019
Březen - měsíc knihy. Ke knize neodmyslitelně patří i poezie. Naši žáci se naučili pěkné básničky. Tyto přednesli nejdříve před svou třídou. Někteří postoupili do školního kola, ve kterém i přes značnou trému podali výborné výkony. Všechny děti byly po zásluze odměněny.

GALERIE Recitační soutěž

Návštěva ZŠ Jablunkov

27.3.2019
GALERIE ZŠ Jablunkov
Dne 8. 3. jsme šli na návštěvu do ZŠ v Jablunkově. Paní učitelky si pro nás připravily stanoviště, na kterých nám žáci osmých ročníků ukázali několik fyzikálních a chemických pokusů. Nejvíc nás bavily chemické pokusy jako např. Faraónův had nebo výroba slizu. V kuchyňce jsme si připravili a upekli mrkvovou buchtu a mrkvovou pomazánku. Buchtu a pomazánku jsme potom ochutnali. V další učebně jsme pracovali s elektronickou stavebnicí a hráli různé deskové hry.

Pan ředitel nás také provedl školou a ukázal nám některé učebny, dílnu a tělocvičny. Na závěr naší návštěvy jsme my a naše paní učitelky dostali dárky.

Děkujeme všem, kdo si pro nás toto zábavné dopoledne připravili.

Žáci 5. ročníku ZŠ Písečná

Plavecký kurz

26.3.2019

GALERIE Plavecký kurz

Karneval

8.2.2019

GALERIE Karneval

Okresní kolo ve florbalu ve Frýdku-Místku

5.2.2019
Po vydařeném turnaji v Bystřici nad Olší naši žáci postoupili do okresního kola ve hře, jejíž popularita rychle roste. Našimi soupeři byli žáci z 1. ZŠ z Frýdku-Místku, 7. ZŠ u Frýdku-Místku, ZŠ Raškovice, ZŠ  Komenského z Frýdlantu, ZŠ Masarykova z Třince a ZŠ Fryčovice. Naši hráli velmi vyrovnané zápasy. Dokonce se jim podařilo několikrát bodovat. V okrese Frýdek-Místek jsme na 6. místě a to je velmi hezké umístění.

Programy primární prevence

5.2.2019
Programy primární prevence Paní lektorka Mgr. Zuzana Čmielová si i letos pro nás připravila tzv. balíček speciálních programů na téma „Vztahy", „Komunikace" a „Šikana".   Téma „Vztahy"Tento program byl připraven pro žáky druhého a třetího ročníku. Při společných aktivitách mohli vyjadřovat své názory například na to, zda jeden umí naslouchat tomu druhému nebo zda poslouchají, co je jim řečeno od dospělých. Žáci mohli diskutovat například o tom, co je ve třídě těší, nebo naopak, co by chtěli, aby se ve vztazích mezi nimi ve třídě změnilo a co by sami změnit mohli.

Varietní vystoupení

18.1.2019
Děti se pobavily při veselém vystoupení akrobatů.

GALERIE Vystoupení akrobatů

Bobování

18.1.2019
Díky bohaté sněhové nadílce si žáci užili bobování.

GALERIE Bobování

Mikuláš

6.12.2018
Dnes nás navštívili Mikuláš, anděl a čertík. Děti jim zazpívaly písničky a přednesly básničky, po zásluze byly pak odměněny sladkými dobrotami.

GALERIE Mikuláš

ZŠ: 558 358 122, 730178243