Emoce do inteligence

Také letos si pro nás paní lektorka připravila preventivní program určený pro žáky prvního ročníku. Tento program byl rozdělen do tří bloků.

První byl organizován v září, na kterém si žáci povídali např. o tom, jak prožívají radost, co jim v životě udělá radost, co je rozveselí, co jim naopak způsobuje smutek nebo strach. Pomocí pantomimy předváděli veselé, smutné či vystrašené obličeje.

V druhé části programu byly na řadě další emoce jako například zlost či naštvanost nebo naděje. Žáci si povídali také o významu kamarádství, kdo je a není kamarád, jak by se správný kamarád měl chovat, zda je důležitá omluva. Mluvili také o naději, o situacích, kdy věříme, že něco dobře dopadne.
Žáci vybírali barevné stužky, které symbolizovaly různé emoce. Každé emoci byla přiřazena určitá barva.

Třetí a poslední část byla zaměřena na smutek a strach. Emoce opět žáci předváděli pantomimou. Tak jak v předchozích částech vyjadřovali emoce pomocí různých grimas, poté zapojili do hry i celé tělo. Kreslili například obrázky, co jim pomůže proti smutku. Povídali si o tom, co je to strach a co strach může všechno říkat, kdy mohou požádat o pomoc a koho požádat, co se dá všechno dělat, a co pomůže, když se někdo naštve nebo když se naštvou oni sami.

Žáci se vždy na další program těšili, protože měli více času si povídat o tom, co je v životě těší nebo naopak co je trápí nebo z čeho mají strach. Dověděli se, jak s emocemi pracovat a na co si v životě dávat pozor.

Učíme se písmeno P a hrajeme si na piráty

Učíme se písmeno I a hrajeme si na indiány