červenec 2022
poútstčtsone

Balonkování ve školní družině

V pátek 27.5 nás ve školní družině navštívila moje dcera Katka, aby ukázala dětem, co všechno se dá vyrobit z balónků. Přinesla dětem plný kufr již vyrobených kočiček jako dárečky k nadcházejícímu svátku dětí. O některé další výrobky (zajíčky a medvídky) si pak děti mohly zasoutěžit. Zhlédli jsme prezentaci všech zajímavých výrobků, které se jí podařilo již vyrobit. Od malých až po velké či obrovské, květiny či zvířátka. Následně si pak děti všechno mohly samy vyzkoušet a vyrobit si svůj vlastní výrobek.
Děti si  balonkování náramně užily a měly velikou radost ze všech výrobků i svých výtvorů.
Doufám, že se podařilo děti motivovat k tomu, jak vhodně využít svůj volný čas, třeba o prázdninách.

Vychovatelka ŠD Jarmila Krzoková :-)

Helloween

Minulý týden proběhla na obou odděleních Hellowenská párty, na které se vyřádily všechna strašidla i děti. Vařili jsme kouzelné lektvary, soutěžili a tancovali.

U nás ve školní družině

Jak to vypadá u nás ve školní družině? No prostě hrajeme si ,vyrábíme, nezlobíme :-)

Pokus: "RAKETA Z BALÓNKU"

Co jsme potřebovali:
provázek , brčko, lepící pásku, balónek, dvě židle

Nafoukli jsme balónek, ale nezavázali jsme ho na konci, jen ho pevně podrželi, aby nemohl unikat vzduch. Provázek jsme protáhli brčkem a přivázali ho mezi dvě židle. Vzdálenost jsme upravili tak, aby provázek byl napnutý. Připevnili jsme nafouklý balónek páskou na brčko, kterým prochází provázek. Nyní již stačilo balónek pustit a ten díky unikáni vzduchu vystřelil po napnutém provázku jako raketa :-)

Černobílé tanečky

Nasyp trošku soli a trošku pepře, od každého zhruba čajovou lžičku, na talíř. Teď nafoukni balónek, zavaž jej na uzel a tři jej o vlnu. Přejeď s ním alespoň 20krát rychle tam a zpět. Potom podrž balónek těsně nad talířem se solí a pepřem.

CO SE STANE?

A PROČ SE TAK STALO? Jsme si s dětmi vyzkoušeli a objasnili při pokusu v naší družině :-)

Elektro projekty

V naší školní družině mají děti k dispozici elektronické stavebnice, které dětem pomáhají zábavnou formou, proniknout do světa tajů fyziky a elektroniky.

Z naší výtvarné tvorby

Pokus " Jak nafouknout balónek bez dechu"

Barevné pokusy

Co je nového ve školní družině?

Pokusy ve školní družině

Vánoční nadělování