červenec 2024
poútstčtsone

Říše pirátů ve školní družině

Stalo se již tradicí, že si pro děti každý školní rok připravujeme celoroční hru, která je v družině motivuje a provází při různých činnostech. Letos budou děti pasovány na piráty a vydají se na dobrodružnou cestu za pokladem. Společně se budeme brouzdat širými moři i oceány a navštívíme spoustu ostrovů po celém světě. Postavíme si vlastní loď a vyrobíme pirátskou vlajku. Děti si nakreslí svého piráta, kterému pak vymyslí pirátské jméno. Všichni si vyrobí svou truhlu nebo pytlík, kam budou za splnění různých úkolů sbírat diamanty. Každý měsíc pak vyhodnotíme, kterému pirátovi se v daném měsíci dařilo nejlépe.

Piráti

2023 - 2024

V tomto školním roce se s dětmi vydáme na výpravu za piráty a jejich pokladem.

Na palubě se na vás těší kapitáni Jarmila Krzoková a Leona Szotkowská :-)

Jake a piráti ze Země Nezemě balónek 43 cm | BALONKY .CZ

Škola čar a kouzel, obchod v Příčné ulici

Ve středu 25.1. a ve čtvrtek 26.1. 2023 se u nás ve školní družině na obou odděleních v rámci celoroční hry otevřel obchod v Příčné ulici, kde si děti za své získané galeony mohly nakoupit . Galeony získávaly v průběhu celého 1. pololetí za plnění různých úkolů.

Škola čar a kouzel, odjezd do Bradavic

V rámci celoroční a celodružinové hry, jsme s dětmi odjeli 30.9. kouzelným Bradavickým  expresem z nástupiště 9 3/4 přímo do Školy čar a kouzel, no prostě do světa neomezené fantazie. Vyzkoušeli jsme si první kouzlo, vyrobili lávovou lampu a děti ochutnaly kouzelné fazole, po kterých se některé proměnily v žábu, slona ,žížalu nebo vlka .
 V naší čarodějné škole budeme mít  také zvláštní předměty, ve kterých se naučíme zajímavé věci. Jednou za čas děti rozdělí kouzelný klobouk do kolejí (družstev), které se proti sobě utkají v různých sportovních disciplínách. Budeme si také číst příběhy malého kouzelníka, které pak můžeme shlédnout ve filmové podobě. V průběhu roku proběhne přehlídka různých čar, kouzel a také výroba čarodějnických pomůcek jako je např. kouzelná hůlka a kouzelnická čepice. Děti budou v průběhu celého roku sbírat galeony, které budou dostávat za účast různých soutěží, turnajů, výtvarných a kreativních aktivit. Dvakrát do roka, v pololetí a na konci školního roku se otevře kouzelný obchod v Příčné ulici, kde si za nasbírané galeony  děti mohou nakoupit. Poté Ministerstvo kouzel vyhlásí, kdo ze studentů získá diplomovaný titul kouzelníka. Na konci školního roku pak děti dostanou výuční list čarodějnického učně. Na diplomované kouzelníky také čeká pořádná oslava.

Co děláme, když venku prší

Když je venku škaredě a prší, tak hrajeme různé společenské hry jako třeba Ptáčku pípni nebo Živé pexeso.

První den ve školní družině 1.9. 2022

Školní rok 2022 -2023

Škola čar a kouzel  ve školní družině

Harry Potter Anime Version by jokochimaru on DeviantArt | Harry potter anime, Harry potter cartoon, Harry potter drawings

Balonkování ve školní družině

V pátek 27.5 nás ve školní družině navštívila moje dcera Katka, aby ukázala dětem, co všechno se dá vyrobit z balónků. Přinesla dětem plný kufr již vyrobených kočiček jako dárečky k nadcházejícímu svátku dětí. O některé další výrobky (zajíčky a medvídky) si pak děti mohly zasoutěžit. Zhlédli jsme prezentaci všech zajímavých výrobků, které se jí podařilo již vyrobit. Od malých až po velké či obrovské, květiny či zvířátka. Následně si pak děti všechno mohly samy vyzkoušet a vyrobit si svůj vlastní výrobek.
Děti si  balonkování náramně užily a měly velikou radost ze všech výrobků i svých výtvorů.
Doufám, že se podařilo děti motivovat k tomu, jak vhodně využít svůj volný čas, třeba o prázdninách.

Vychovatelka ŠD Jarmila Krzoková :-)

Helloween

Minulý týden proběhla na obou odděleních Hellowenská párty, na které se vyřádily všechna strašidla i děti. Vařili jsme kouzelné lektvary, soutěžili a tancovali.

U nás ve školní družině

Jak to vypadá u nás ve školní družině? No prostě hrajeme si ,vyrábíme, nezlobíme :-)

Pokus: "RAKETA Z BALÓNKU"

Co jsme potřebovali:
provázek , brčko, lepící pásku, balónek, dvě židle

Nafoukli jsme balónek, ale nezavázali jsme ho na konci, jen ho pevně podrželi, aby nemohl unikat vzduch. Provázek jsme protáhli brčkem a přivázali ho mezi dvě židle. Vzdálenost jsme upravili tak, aby provázek byl napnutý. Připevnili jsme nafouklý balónek páskou na brčko, kterým prochází provázek. Nyní již stačilo balónek pustit a ten díky unikáni vzduchu vystřelil po napnutém provázku jako raketa :-)

Černobílé tanečky

Nasyp trošku soli a trošku pepře, od každého zhruba čajovou lžičku, na talíř. Teď nafoukni balónek, zavaž jej na uzel a tři jej o vlnu. Přejeď s ním alespoň 20krát rychle tam a zpět. Potom podrž balónek těsně nad talířem se solí a pepřem.

CO SE STANE?

A PROČ SE TAK STALO? Jsme si s dětmi vyzkoušeli a objasnili při pokusu v naší družině :-)

Elektro projekty

V naší školní družině mají děti k dispozici elektronické stavebnice, které dětem pomáhají zábavnou formou, proniknout do světa tajů fyziky a elektroniky.

Z naší výtvarné tvorby

Pokus " Jak nafouknout balónek bez dechu"

Barevné pokusy

Co je nového ve školní družině?

Pokusy ve školní družině

Vánoční nadělování