BRAMBOROVÝ DEN

14.10.2024
Jednou z každoročních aktivit, které v naší škole pořádáme, je takzvaný "bramborový den".
Děti z domova donesly krásné domácí brambory, které jsme upekli s voňavým kořením a poté si je žáci snědli ke svačině. Nad domácí brambory není a tak se zaprášilo i po druhé dávce pečených brambor.
Součástí projektu je také výuka o této komoditě. Mladší žáčci si zazpívali písničku o bramborách, ve druhém a třetím ročníku brambory nastrouhali a pozorovali usazování škrobu. Nejstarší žáci luštili šifry a vzniklá slova doplnili to textu, který pojednával o tom, jak se brambory dostaly z Ameriky až na naše pole a do kuchyní.
Nezapomínáme ani na výtvarný projev. Vznikly tak obrázky z bramborových tiskátek nebo díla vytvořená se škrobových barev. V pracovních činnostech děti naškrobily kousky látek a pozorovaly, co udělá škrob po zaschnutí.
Doufáme, že se děti opět dověděly něco nového a že si všechno hodně dlouho zapamatují.

Závody v přespolním běhu

14.10.2024
Tradičn závod v přespolním běhu se uskutečnil 30. 9. 2024 na tradičním závodišti a to v Městském lese v Jablunkově. Naši školu reprezentovali a ve velmi chladném počasí bojovali o nejlepší výsledky tito žáci:
1. ročník - Terezka Klusová a Martin Sikora, 2. ročník - Běla Nogová a Oliver Ireland Ruben, 3. ročník - Nela Sližová a Jáchym Pilch, 4. ročník - Natálie Sližová a Ondřej Schwarz a za 5. ročník bojovala Magdaléna Sikorová.

Letos si naši reprezentanti odnesli dvě medaile. Martin Sikora zlato pro žáky prvního ročníku a Natálka Lubojacká bronz za žákyně čtvrtého ročníku.

Další umístění našich sportovců je následovné: Tereza Klusová 9. místo,
Běla Nogová 9. místo, Oliver Ireland Ruben 4. místo, Nela Sližová 5. místo, Jáchym Pilch 8. místo, Ondřej Schwarz 6. místo a Magdaléna Sikorová 6. místo.

Všem našim reprezentantům děkujeme a medailistům gratulujeme.

GALERIE Přespolní běh

Výstava ovoce a zeleniny z našich zahrádek

15.9.2024
Podzim patří k obdobím, kdy s radostí sklízíme to, co jsme od jara pečlivě zalévali, okopávali, pleli, zbavovali od škůdců a plísní, chránili před silným sluncem, prudkým deštěm nebo kroupami.

Proč se nepochlubit dary naší země? Vyhlásili jsme proto nesoutěžní výstavu ovoce a zeleniny.

Děti do školy nanosily neuvěřitelné množství výpěstků všech velikostí i barev. Hotová pastva pro oči. Nutno podotknout, že jsme si na názorných příkladech zopakovali třídění ovoce a zeleniny, druhy plodů a mohli jsme si popovídat o jejich účincích na naše zdraví.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat rodičům, kteří pomohli plody nachystat a dovézt do školy.

GALERIE Výstava ovoce a zeleniny

Evakuační den a beseda s hasiči

12.9.2024
Ve čtvrtek 12. 9. 2024 jsme si s dětmi vyzkoušeli, jak opustit budovu v případě nebezpečí. Přestože děti o akci nevěděly, zvládly evakuaci velmi spořádaně a nezbývá než doufat, že tuto dovednost nikdy nezažijeme v reálném životě.

Po návratu do školní budovy byla pro žáky školy i školky připravena beseda s dobrovolnými hasiči z Písečné a profesionálními hasiči z jednotek IZS z Třince a Českého Těšína. Pánové děti vyzkoušeli ze znalostí čísel tísňového volání, předvedli svoje pracovní uniformy, lahve se stlačeným vzduchem, přilby a další.

Nakonec byl prostor na zvídavé otázky dětí a sdílení zážitků se složkami integrovaného záchranného systému.

Těšíme se na shledanou v příštím roce.

GALERIE Beseda s hasiči

Výšlap do Písku

9.9.2024-31.8.2025
Výšlap do Písku

Druhý školní den jsme pojali zvolna. Vydali jsme se totiž do sousední obce Písek. Naše kroky směřovaly ráno směrem na Bahenec, ale tam jsme namířeno neměli. Po cestě jsme se vydali na východ a došli až do Písku, kde si děti na hřišti vyzkoušely svoji sílu, hráli si v bludišti a nemohla chybět návštěva místního obchůdku se smíšeným zbožím. Tam zůstala většina z kapesného, které děti od svých rodičů dostaly.

GALERIE VÝŠLAP DO PÍSKU

Olympijský víceboj

9.9.2024-31.8.2025
Naše škola je zapojená do celorepublikové soutěže žáků v Olympijském víceboji. V pátek 7. 9. 2024 děti absolvovaly jednu z disciplín této soutěže. Všichni žáci naší školy běželi vytrvalostní závod v běhu na 500 m a nutno říci, že všichni bojovali ze všech sil.
Více ve fotogalerii.

GALERIE OLYMPIJSKÝ BĚH

4.1.2023
 Ve čtvrtek 22. 12. jsme uspořádali vánoční besídku. Děti si vyrobily chutné jednohubky, vyzkoušely si vánoční zvyky a vzájemně si vyměnily dárky.
GALERIE Besídka

Bylinkový den

30.9.2022
V rámci bylinkového dne se žáci učili o bylinách, ochutnávali bylinkové čaje.

GALERIE Byliny

Odznak OVOV Havířov

29.8.2022
Blahopřejeme Kristýnce Byrtusové k pěkným výkonům ve sportovní soutěži OVOV v Havířově.

GALERIE OVOV

Atletický trojboj Jablunkov

15.8.2022
 Všem našim malým sportovcům blahopřejeme k pěkným výkonům.
GALERIE Atletický trojboj

Malování na chodníku

15.8.2022
V závěru roku jsme již tradičně ozdobili dlažbu na výletišti krásnými obrázky na libovolné téma.
GALERIE Malování na chodníku