MDŽ 2023

17.3.2023
10. března žáci svým krásným vystoupení popřáli všem maminkám, babičkám k jejich svátku. 
 
GALERIE MDŽ

Návštěva ZŠ Písek a turnaj ve vybíjené

8.3.2023
Dne 28. 2. 2023 nás ZŠ Písek pozval k přátelskému utkání ve vybíjené.
Mohli jsme tak porovnat síly s žáky 5. ročníku z Písku i Bukovce. Síly byly vyrovnané a naši zvládli uhrát krásné druhé místo.
Poté jsme si mohli projít školu, kde nám ochotné paní učitelky ukázaly moderně vybavené učebny a další zajímavé pomůcky do výuky.
Čekalo nás také občerstvení. Naši kamarádi z Písku nám upekli výborné bábovky a koláče.
Moc děkujeme za milé přivítání a skvěle připravený turnaj.   
GALERIE Písek
 
  

Karneval

13.2.2023
2. února se žáci převlékli do karnevalových masek a užili si veselé maškarní dopoledne se spoustou her a soutěží.
 
GALERIE Karneval

Stavby ze sněhu

2.2.2023
Díky sněhové nadílce jsme si postavili hezké stavby.
 
GALERIE stavby

Prevence 2

17.1.2023
Jak jsme přišli na svět?
Besedu pro žáky 2. – 4. ročníku si pro nás připravila paní lektorka z poradny ve Frýdku-Místku. Přístupnou a hravou formou paní lektorka odpovídala žákům na otázku „Kde jsme se tu vzali?". Díky maketám miminek žáci ztráceli ostych mluvit i o věcech intimních jako jsou rozdíly pohlaví, vysvětlení úcty k lidskému tělu, počátky života, vývoj dítěte před narozením. Přiměřenou formou také upozornila na nebezpečí pornografie a sexuálního zneužívání. Na závěr žáci zhlédli film, který vtipnou formou shrnul vše, co bylo v besedě řečeno.
 
GALERIE prevence 2.3

Přírodovědná dílna - Vítr

11.1.2023
Ve středu 11. 1. jsme byli na druhé přírodovědné dílně v ZŠ Bukovec. Žáci si povídali o větru, jeho formách, složení vzduchu, o atmosféře. Povídání bylo doplněno zajímavými pokusy i videem. 
GALERIE Vítr

Prevence

11.1.2023
Žáci 4. a 5. ročníku se 10. ledna setkali s lektorkou Bc. Michaelou Hruškovou z Poradny pro ženy a dívky ve Frýdku Místku na preventivní lekci s názvem Jak si nenechat ublížit. Nejprve si s dětmi povídala, jak vlastně vypadá zlý člověk. Většinou žáci kreslili zamračené osoby. Postupně poznávali, že zlý člověk nemusí vypadat nebezpečně. Prošli si spolu pravidla, jak se zachovat v různých situacích při setkání s cizími lidmi, dramatizovali si je jako scénky, učili se slušně odmítnout nabízené věci či svezení autem. Paní lektorka dětem připravila zajímavý program, citlivě, hravě, přiměřeně věku jim přiblížila podoby nebezpečí a hledání pomoci v případě potřeby.
 
GALERIE Prevence 4,5

Vánoční besídka

4.1.2023
 Ve čtvrtek 22. 12. jsme uspořádali vánoční besídku. Děti si vyrobily chutné jednohubky, vyzkoušely si vánoční zvyky a vzájemně si vyměnily dárky. 
GALERIE Besídka

Vánoční koncert

4.1.2023
Předvánoční atmosféru jsme  vnímali také na malém vánočním koncertu našich žáků. Jejich výkony byly moc hezké.
GALERIE Koncert

Medový den

9.12.2022
V pátek jsme měli sladké dopoledne. Uspořádali jsme medový den. Děti  pekly a zdobily medové perníčky, učily se o včelách, tvořily úly i medové plástve.  Také jsme si pochutnali na chlebu s máslem a medem a ochutnali jsme i medovou žvýkačku.
GALERIE Med

Mikuláš

7.12.2022
V pondělí 5. prosince k nám zavítal Mikuláš s čertem. Žáci si pro ně připravili písničky, básničky, pranostiky a starší žáci zahráli na flétnu. Za odměnu žáci dostali sladké balíčky a čertovo pomazání.
 
GALERIE Mikuláš

ŽIAR

7.12.2022
Základní organizace Odborového svazu KOVO Třinecké železárny nabídla našim dětem desetidenní ozdravný pobyt v Žiaru v Západních Tatrách. Pobytu se zúčastnili žáci 3., 4. a 5. ročníku.  Nezvykle teplé počasí nám umožnilo podnikat pohybové aktivity i turistické výšlapy bez obav. Navštívili jsme Žiarskou chatu, nedaleký vodopád, chatu pod Barancem, Medvědí štolu. Došli jsme také do nedalekého Žiaru a podnikali jsme vycházky po Tatranské magistrále. Organizátoři pro nás měli připravené besedy s členy Horské služby, s odborníkem na sledování svišťů, kamzíků, tatranských šelem a dravců. V nedaleké Medvědí štole děti viděly jediný přístupný důl, kde se dříve těžilo železo a drahé kovy. Kromě výše uvedených aktivit se naši žáci také vzdělávali formou projektů, plnili vlastivědné, přírodovědné, matematické i výtvarné a slohové úkoly.  Ubytováni jsme byli v moderně zařízeném srubu v pokojích po dvou, třech nebo čtyřech lůžkách s vlastním sociálním zařízením. Využívali jsme také nově rekonstruovanou velkou společenskou místnost, kde jsme provozovali aktivity v deštivém počasí. V nedaleké jídelně jsme se stravovali třikrát denně. Snídaně byla formou bufetu, obědy i večeře byly velmi vydatné a chutné. Děti prožily krásné období se svými kamarády, lépe se navzájem poznaly a zvládly to bez mobilů, televize a bez rodičovské pomoci.
 
GALERIE ŽIARZákladní a mateřská škola Písečná

Písečná 42
739 91 Písečná
e-mail: zspisecna@seznam.cz

Datová schránka: 7nfmgh6
Kontaktní telefon:
ZŠ: 730178243
MŠ: 731773885
ŠJ: 730 154 058
ŠD: 730 154 059