Prevence 3. - 5. r.

7.12.2022

Člověk v krizové situaci

V listopadu ve 3. až 5. ročníku proběhl krátký prožitkový program na téma Člověk v krizové situaci. Žáci na úvod hráli hru Dotkni se toho, kdo mi ve třídě pomohl nebo naopak, komu jsem pomohl/a já, na koho se můžu ve třídě spolehnout a další. Odpovídali například na otázky, co pěkného ten den zažili, čemu  se  zasmáli, co pěkného ještě prožijí. Poté  psali do pomyslného obrazu to, čeho se v životě bojí, z čeho mají obavy nebo strach. Poté do rámu obrazu vybírali ty „strachy", kterých se obávají nejvíc. Slova z rámu každého obrazu vypsali na tabuli a  připisovali čárky ke slovům, která se u nich v rámu objevila.Nakonec žáci o nejčastějších slovech diskutovali, vyjadřovali své názory a vyslechli si názory druhých. Přemýšleli také o tom, čeho se mohou bát nejvíc malé děti, dospělí nebo jejich rodiče, co se děje, když se podaří krizi zvládnout. Na závěr celého programu napsali recept na to, jak zahnat strach či trému.

GALERIE Krizová situace