Přírodovědné dílny Bukovec

25.4.2024
 Přírodovědné dílny v ZŠ v Bukovci

V prosinci  byl 4. a 5. ročník pozván do základní školy v Bukovci na první část přírodovědných dílen. Naučný program byl zaměřen na živly a prvním tématem byla voda. Naši žáci a žáci z Bukovce byli rozděleni do skupin, ve kterých prováděli pokusy týkající se vody.  Vyzkoušeli si odpařování vody ze lžičky, rychlost sušení mokrého kapesníku, co dokáže sůl a led. Ochutnávali také různé druhy minerálních vod jako například Vincentku, Mattoni, Ondrášovku a další.

Další díl, na který jsme byli pozváni v březnu, se týkal ohně. Také tentokrát se naši žáci setkali s páťáky z Bukovce. Ve skupinách odpovídali na otázky týkající se tohoto živlu. Byl pozván také profesionální hasič  z Hasičského záchranného sboru v Ostravě, který žákům přednášel o tom,  co je náplní jejich práce, jak by se lidé měli chovat, když někde hoří a co dělají hasiči na stanicích, když zrovna nemají výjezd k případu.

Žákům se v přírodovědných dílnách moc líbilo, paní učitelce Byrtusové děkujme za velmi poutavý a přínosný program a těšíme se na další spolupráci.

GALERIE Bukovec 2